Plebiscyt

 

 

Startuje 5. edycja Plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL”

Ruszyła rejestracja ankiet  i przyjmowanie zgłoszeń w ogólnopolskim Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL 2019”. To już 5. edycja jedynego konkursu w Polsce, który dedykowany jest pracodawcom z branży Transport – Spedycja – Logistyka oraz dostawcom technologii i produktów  na potrzeby tej branży.

Plebiscyt organizowany jest przez portal Pracujwlogistyce.pl i Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland (5-7 listopada 2019, EXPO XXI Warszawa).

Ideą plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL” jest promowanie tych firm, które dbają o dobro swoich pracowników i rozwój miejsc pracy, zapewniając godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Kapituła konkursu wyróżni trzech laureatów z pośród firm małych, średnich i dużych.

UWAGA! Za udział w plebiscycie organizatorzy nie pobierają żadnych opłat i jest on organizowany non profit. Zatem każdy z pracodawców ma szansę na tytuł i równe szanse na zmierzenie się w obrębie grupy firm konkurencyjnych. Tytuł Przyjaznego Pracodawcy TSL jest przydzielany w trzech kategoriach: 

– firmy małe zatrudniające do 50 pracowników;

– firmy średnie zatrudniające od 51 do 500 pracowników;

– firmy duże / korporacje powyżej 500 pracowników.

Ocena pracodawców dokonywana jest za pomocą miarodajnej ankiety, którą wypełniają firmy, zgłaszające się do Plebiscytu – o wygranej decyduje liczba uzyskanych punktów na podstawie udzielonych odpowiedzi. Szczegóły opisuje Regulamin Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2018. W tym roku, Pracodawcy oceniani będą za działalność w trzech obszarach:

I. Rekrutacja

II. Rozwój i kariera

III. Przyjazne miejsce pracy


Plebiscyt a wyzwania rynku pracy

Zwieńczeniem plebiscytu, jak co roku, będzie seminarium nt. najnowszych wyzwań na rynku pracy TSL. Tym razem odbędzie się ono w trakcie II Ogólnopolskich Targów Pracy TransLogistica Jobs , które odbędą równolegle do Międzynarodowych Targów TransLogistica Poland w dniach 5 – 7 listopada 2019 r. w Centrum Expo XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W trakcie seminarium omówimy raport, który powstanie jako opracowanie zbiorcze na bazie ankiet pracodawców, zgłaszających się do plebiscytu.

Rozstrzygnięcie plebiscytu oraz wręczenie statuetek „Przyjazny Pracodawca TSL 2019”, jak co roku odbędzie się w trakcie uroczystej Gali Targów, w dniu 6 listopada 2019 roku w Warszawie.

Ankieta do zgłoszenia będzie dostępna wkrótce.

 

Pytania dotyczące plebiscytu prosimy kierować na adres: [email protected]