Plebiscyt

 

Startuje 5. edycja Plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL”

Ruszyła rejestracja ankiet  i przyjmowanie zgłoszeń w ogólnopolskim Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL 2019”. To już 5. edycja jedynego konkursu w Polsce, który dedykowany jest pracodawcom z branży Transport – Spedycja – Logistyka oraz dostawcom technologii i produktów  na potrzeby tej branży.

Plebiscyt organizowany jest przez portal Pracujwlogistyce.pl i Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland (5-7 listopada 2019, EXPO XXI Warszawa).

Ideą plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL” jest promowanie tych firm, które dbają o dobro swoich pracowników i rozwój miejsc pracy, zapewniając godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Kapituła konkursu wyróżni trzech laureatów spośród firm małych, średnich i dużych.

UWAGA! Za udział w plebiscycie organizatorzy nie pobierają żadnych opłat i jest on organizowany non profit. Zatem każdy z pracodawców ma szansę na tytuł i równe szanse na zmierzenie się w obrębie grupy firm konkurencyjnych. Tytuł Przyjaznego Pracodawcy TSL jest przydzielany w trzech kategoriach: 

– firmy małe zatrudniające do 50 pracowników;

– firmy średnie zatrudniające od 51 do 500 pracowników;

– firmy duże / korporacje powyżej 500 pracowników.

Ocena pracodawców dokonywana jest za pomocą miarodajnej ankiety, którą wypełniają firmy zgłaszające się do Plebiscytu – o wygranej decyduje liczba uzyskanych punktów na podstawie udzielonych odpowiedzi. Szczegóły opisuje Regulamin Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2019. W tym roku, Pracodawcy oceniani będą za działalność w czterech obszarach:

I. Model i środowisko pracy 

II. Rozwój i kariera

III. Wynagrodzenia i motywacja

IV. Work-life-balance 


Plebiscyt a wyzwania rynku pracy

Zwieńczeniem plebiscytu, jak co roku będzie seminarium pt. Jak rozpoznać dobrego pracodawcę czyli o wiarygodności brandu. Podsumowanie wyników ankiety konkursu Przyjazny Pracodawca TSL 2019 odbędzie się w trakcie II Ogólnopolskich Targów Pracy TransLogistica Jobs w dniach 5 – 7 listopada 2019 r. w Centrum Expo XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W trakcie seminarium omówimy raport, który powstanie jako opracowanie zbiorcze na bazie ankiet pracodawców zgłaszających się do plebiscytu.

Rozstrzygnięcie plebiscytu oraz wręczenie statuetek „Przyjazny Pracodawca TSL 2019” odbędzie się w trakcie uroczystej Gali Targów, w dniu 6 listopada 2019 roku w Warszawie.

Pytania dotyczące plebiscytu prosimy kierować na adres: [email protected]